Kaip dažnai reikia šukuoti šunį?

Viena svarbiausių kailio priežiūros procedūrų – reguliarus šukavimas, padedantis išvengti sąvėlų ir iškritusio augintinio kailio, prikibusio prie Jūsų drabužių ar namų baldų, kilimų. Kaip teigia gyvūnų grožio specialistė Kamilė Ausmanė, norint, kad šuns kailis būtų sveikas ir gražus, reguliarus šukavimas – būtinas. Ji aptaria, kaip dažnai rekomenduojama šukuoti augintinį ir kokias priemones tam pasirinkti. Ne tik grožiui, bet ir sveikatai Anot K. Ausmanės, šukavimas augintinio sveikatai bei išvaizdai turi net kelias naudas.

„Pirmiausia, šukavimas stimuliuoja kraujotaką ir paskirsto natūralius odoje besigaminančius riebalus, skatina sveiko, žvilgančio kailio augimą. Šis procesas taip pat gali padėti pašalinti nešvarumus ir negyvus plaukus, apsaugodamas augintinį nuo sąvėlų, kurias neretai tenka iškirpti“, – dalinasi ekspertė. Ji tęsia, jog reguliarus šukavimas leidžia anksti aptikti prasidedančias odos problemas, parazitus ir anomalijas, nes šeimininkas nuolatos stebi šuns išvaizdos pokyčius, mato reakciją į prisilietimus prie jo odos.

Jei augintinis nėra reguliariai šukuojamas, gresia ne tik sąvėlos, bet taip pat įvairios odos problemos, tokios kaip odos sudirginimas ir net sveikatos problemos. Sąvėlos kailyje gali sukelti diskomfortą ir skausmą jūsų augintiniui, taip pat sulaikyti nešvarumus ir drėgmę, o tai gali sukelti odos infekcijas. Be to, susivėlęs kailis gali trukdyti jūsų šuniui reguliuoti kūno temperatūrą, todėl padidėja perkaitimo rizika, kas ypač pavojinga atšilus orams.

Reguliariai neprižiūrint augintinio kailio namuose gali kilti problemų atvedus augintinį į kirpyklą, kadangi gyvūnas bus nepratęs prie atliekamų procedūrų, tad ims jausti stresą, gali rodyti net agresiją, nukreiptą į kirpėją. Kaip dažnai šukuoti? Gyvūnų grožio specialistė pažymi, jog, priklausomai nuo šuns veislės, kailio tipo ir ilgio, skiriasi ir šukavimo dažnumas, o kai kuriuos keturkojus šukuoti reikia netgi kasdien. „Kasdien šukuoti rekomenduojama tuos šunis, kurie turi ilgą kailį, pavyzdžiui, Maltos bišonus, Ši Cu, ar Jorkšyro terjerus, taip išvengiant sąvėlų. Trumpaplaukių veislių keturkojus, tokius kaip Mopsus, Vižlus, Rotveilerius ar Biglius, gali būti naudinga šukuoti bent kartą į savaitę. Sąvėlos jiems negresia, tačiau šukavimo metu pašalinami negyvi plaukai ar susikaupusios šiukšlės, o tai padaryti būtina“, – aiškina K. Ausmanė.

Ji atkreipia dėmesį, jog dažniausiai šeimininkams rekomenduojama turėti ir augintinio šukas, ir šepetį: „Šukos idealiai tinka tuomet, kai iš kailio norima pašalinti raizginius, šiukšles ar pakelti plauką nuo odos, ypač ilgo arba dvigubo kailio veislių šunims. Šepečiai yra veiksmingi negyviems plaukams šalinti, riebalams paskirstyti ir sveikam kailiui palaikyti.“ Prioritetas – kokybė Kamilė Ausmanė pastebi, jog parduotuvėse keturkojams skirtų šukų ir šepečių pasirinkimas išties gausus. Ji pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint pasirinkti tinkamą variantą.

„Pirmiausia, būtinai ieškokite kokybiškų medžiagų – rinkitės šepečius ir šukas su tvirtomis rankenomis, pavyzdžiui, iš aukštos kokybės metalo su chromo danga, kietmedžio, aliuminio ar kriaušės medienos. Atsižvelkite ir į šepečio pagalvėlę – ji turi būti minkšta ir su skylute, kad pasišalintų oras ir būtų užtikrinama gera dantukų amortizacija.

Taip pat įvertinkite šerelių arba dantukų patvarumą. Geriausia, jei jie pagaminti iš nerūdijančio plieno. Tačiau, labai svarbu įsivertinti ir dantukų ilgį bei lenkimo kampą. Tam, kad nesubraižytumėte augintinio odos šukuodami, rinkitės tokius šepečius, kurių dantukai yra lenkti 135 laipsnių kampu. Tokie dantukai nebraižys gyvūno odos, o ją maloniai masažuos ir kartu pašalins išslinkusius plaukus. Trumpaplaukių gyvūnų kailio šukavimui itin tinka šepečiai su žalvarine ar plona bronzine viela ir arklio šeriais.“, – pataria gyvūnų grožio specialistė.

Ji priduria, jog taip pat verta atsižvelgti į savo šuns pageidavimus: „Kai kurie šunys gali teikti pirmenybę tam tikrų tipų šepečiams ar šukoms, todėl apsvarstykite, kuris bus patogiausias gyvūno šukavimui namuose. Be to, itin svarbu, kad išsirinktumėte tinkamą dydį. Įsitikinkite, kad šepetys arba šukos atitinka jūsų šuns dydį ir veislę. Didesnėms veislėms rinkitės didesnius šepečius, kurie padengs kur kas didesnį paviršiaus plotą, o mažoms veislėms ar sunkiai prieinamų vietų šukavimui rinkitės mažesnius šepečius.“

Kaip teigia gyvūnų grožio specialistė Kamilė Ausmanė, dažnai sunkiau išsirinkti būna ne šukas, o šepetį. „Šepečiai „Slicker“ puikiai tinka ilgaplaukių gyvūnų veislėms, o šerių šepečiai – trumpam kailiui. Taip yra todėl, kad šerių šepečiai padeda pašalinti išslinkusius plaukus ir masažuoti odą, o „slicker“ šepečiai gali padėti atlikti ne tik šias funkcijas, tačiau ir pakelti kailį nuo odos ir suteikti didesnę kailio apimtį“, – aiškina ekspertė. „Visuomet atminkite, kad sauso kailio šukuoti negalima. Sauso kailio šukavimas gali sukelti diskomfortą ir galimą žalą, nes padidina trintį, dėl kurios gali lūžinėti plaukai. Kad šukavimo procesas būtų švelnus ir veiksmingas, švelniai supurkškite savo augintinio kailį išsišukavimą lengvinančiu nenuplaunamu kondicionieriumi. Tai sumažina trintį, sumažina statinį krūvį ir daro procesą patogesnį. Šiek tiek drėgno kailio šukavimas taip pat padeda lengviau pašalinti negyvus plaukus ir lengviau pašalinti sąvėlas“, – priduria K. Ausmanė.

Ji apibendrina, jog jei dvejojate, patarimo, ką išsirinkti, visuomet galite kreiptis į kirpėjus arba gyvūnų prekių parduotuvių konsultantus: „Jie turi reikiamų žinių ir dažnai yra susipažinę su jūsų augintiniu, taigi, padės išsirinkti šepečius ir šukas, geriausiai tinkančius jūsų šuns kailio tipą ir priežiūros poreikius.“

Susiję straipsniai